• Charity Aut Cup

    Kopeme za méně životních autů v sobotu 13.6.2020 v Dolních Chabrech

  • Kdo nekope s námi, kope proti nám

    A o to nám jde, zapojte se, sestavte tým, kopejte a pomáhejte s námi.

  • Těší se na vás žhavý tým Portusu Praha

    Hlavní organizátorkou akce je Soňa Cimalová cihlavakci@portus.cz

CHARITY AUT CUP 2020

BENEFIČNÍ KOPANÁ ZA MÉNĚ ŽIVOTNÍCH AUTŮ

V červnu je Autitický den hrdosti (18.6.). A v Dolních Chabrech se bude konat první Benefiční kopaná za méně životních autů. 

Slovo autismus pochází z řeckého aslova authos - být sám, ale kopaná je kolektivní hra a nám přijde ideální kopat společně proti vyloučení.

A protože po každém autu k vyloučení a osamocení hráče dojde, tak my se můžeme pokusit, aby i vyloučení lidí s poruchou autistického spektra bylo jen na kratší dobu a mohli se zase zapojit zpátky do "hry".

VYUŽITÍ VÝTĚŽKU

Hlavní každodenní prací Portusu Praha je péče o mentálně postižené. V naší práci se soustředíme vždy na individuální potřeby a rozvoj každého člověka (jednotlivce) a právě poruchy autistického spektra trápí 40% lidí s mentální retardací.

Výtěžek z kopané bude použitý právě na financování pomoci pro lidi s poruchou autistického spektra.

Pro práci s lidmi s těžším mentálním postižením a poruchami autistického spektra jsou potřeba speciální znalosti, pomůcky a více personálního obsazení, na které nám nestačí finanční prostředky z dotací.

NESPORTUJEME POPRVÉ

V minulém roce podpořily Portus Praha dva hokejové týmy, které se utkaly v přátelském zápase.
V týmu Sklepovských sršáňů a Františkánských lvů byli sportovní moderátoři, novináři a herci divadla Sklep. (moderátor Robert Záruba a jeho syn Viktor Záruba, výtvarník a divadelník Matěj Forman, režisér Jan Prušinovský, filmový producent Ondřej Zima, spisovatel Jan Novák, novinář Petr Skočdopole, žurnalista Marek Šálek a další osobnosti. Role moderátora večera se ujal Tomáš Matonoha.
Těšíme se, že hráče uvidíme i v týmech malé kopané.