• Žít život člověka

  Naším cílem je umožnit lidem s mentálním postižením, prožít co nejplnohodnotnější život.

 • Chráněné bydlení

  V obci Slapy provozujeme dva objekty chráněného bydlení Fara a Na Vyhlídce.

 • Sociálně terapeutická dílna

  Kromě bydlení je pro dospělého člověka stěžejní otázkou pracovní příležitost. V sociálně terapeutické dílně Slapy se učí klienti pracovním dovednostem a návykům.

 • Sociální podnik

  V sociálním podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli u Prahy je zaměstnáno přes 50% lidí se zdravotním postižením.

24. 01. 2017

Získali jsme Cenu Floccus

21. ledna 2017 převzaly zástupkyně naší organizace během slavnostního setkání Nadace České spořitelny Cenu Floccus spojenou s finanční odměnu 100 000 Kč. Společně s námi byli oceněni další 4 organizace a 3 jednotlivci za pomoc lidem na okraji společnosti a dlouholetou snahu a odhodlání přispět ke zkvalitnění jejich života.

Vyhlášení vítězů předcházel nominační proces a následný pečlivý výběr finalistů. Ty vybírala 12 členná odborná porota. Každý ročník Ceny Floccus se zaměřuje na jedno konkrétní téma, v letošním ročníku to byla finanční udržitelnost - téma, které v neziskovém sektoru čím dál více rezonuje. Cena Floccus nám byla udělena za dlouholetou péči o lidi s mentálním postižením a za následování hodný příklad zaměstnávání lidí s mentálním postižením v úspěšném sociálním podniku Dobroty s příběhem.

Na další oceněné organizace a jednotlivce se můžete podívat na webových stránkách Nadace České spořitelny. Všem vítězům gratulujeme.